کاربر مهمان خوش آمديد. [ ورود ]      WebMail  RSS
  جمعه ، 3 آذر ماه 1396نشستی سه جانبه برای عملیاتی نمودن تفاهم نامه صنعت غذا و دارو

     بزرگنمايي متن   کوچکنمايي متن
 

 

 

انجمن صنایع غذایی،بهداشتی و داروئی، اداره کل استاندارد و تحقیقات صنعتی و معاونت سازمان غذا و دارو بهداشت استان به منظور عملیاتی  نمودن تفاهم نامه ای که برای جلوگیری از موازی کاری های موجود در حیطه وظایف خود منعقد شده در محل اتاق تبریز تشکیل جلسه دادند.


به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی تبریز مسئولان انجمن صنایع غذایی، اداره کل استاندارد و تحقیقات صنعتی و سازمان غذا و دارو برای عملیاتی نمودن تفاهم نامه فی ما بین در محل اتاق تبریز دیدار و در خصوص نحوه اجرایی و عملیاتی نمودن تفاهم نامه گفتگو نمودند. 

جعفری دبیر انجمن صنایع غذایی، بهداشتی و دارویی استان با اشاره به این نکته که تفاهم نامه موجود بین سازمان غذا و دارو و اداره کل استاندارد و تحقیقات صنعتی در سال 93 تحقق یافته و توسط وزیر بهداشت و مدیر کل اداره استاندارد و تحقیقات صنعتی امضاء شده است، افزود: تا کنون هیچ اتفاقی در اجرا و عملیاتی نمودن این تفاهم نامه صورت نگرفته است. وی از مسئولان اداره کل استاندارد و تحقیقات صنعتی استان و سازمان غذا و داروی استان خواست تا به منظور حمایت از تولید در وضعیت اقتصادی موجود اقدامات مقتضی در خصوص عملیاتی نمودن تفاهم ما فی مابین را انجام دهند.

در این نشست روحی مدیر کل امور اقتصادی استانداری آذربایجان شرقی از طرفین تفاهم نامه خواست تا با تعامل بیشتر از بروکراسی موجود در نمونه برداری بکاهند. وی در این خصوص یاد آور شد رعایت استاندارد برای حیات یک واحد تولیدی ضروت است و در اقتصاد منطقه ای و جهانی واحد های که نتواند محصولات با استانداردی را به مشتریان خود ارائه دهد از بازارهای جهانی و منطقه ای حذف خواهند شد.

روحی اظهار امیدواری کرد که واحد های تولیدی با تولید محصولات با کیفیت بتواند در عرصه جهانی حضور مستمر و موثری داشته باشند .

در ادامه جلسه فرشی حق رو مدیر کل اداره استاندارد و تحقیقات صنعتی و نعمتی معاون سازمان غذا و دارو بهداشت استان نکته نظرات سازمان مربوطه خود در خصوص تفاهم نامه فی مابین را ارائه نمودند.

در خاتمه مقرر شد نشست های سه جانبه بین انجمن صنایع غذایی، اداره کل استاندارد و تحقیقات صنعتی و سازمان غذا و دارو تا پایان بهمن ماه به منظور عملیاتی شدن تفاهم نامه برگزار گردد و از اول اسفند سال جاری این تفاهم نامه در شهر اولین ها و برای اولین بار در سطح کشور اجرا شود. ( يكشنبه 17 بهمن 95 )

[ بازگشت ]